Elementor #1117

Mówi się, że praca jest naszym drugim domem. Ostatnie lata pokazały jednak, że w niektórych sytuacjach praca i dom łączą się w popularny home office.

Nie jest tajemnicą, jak istotne jest rozdzielenie tych dwóch życiowych obszarów. Dlatego z przyjemnością podpowiemy, jak zaaranżować swoje zawodowe królestwo, tak aby nie wchodziło w drogę domowemu.

Odwieczny problem:
gdzie usadzić królewską parę?

  Niezależnie od dziedziny jaką się zajmujesz, przyjętych godzin pracy oraz jej specyfiki, biurko i krzesło to para, której nie sposób odmówić obecności w biurze. Ta para to zdecydowany must have do efektywnej i ergonomicznej pracy.


Najlepiej zacząć od
umieszczenia biurka.

     Idealnym rozwiązaniem jest ustawienie go bokiem do okna i przodem do wejścia do pokoju. Zastosowanie pierwszej zasady zapewni odpowiedni dostęp do światła. Nie będzie ono raziło podczas pracy, a jednak miejsce pracy będzie rozświetlone.
Jeśli jednak nie masz możliwości ustawienia go w ten sposób, konieczne będzie zaopatrzenie się w przyciemniające rolety lub żaluzje.

    Druga wzmianka jest raczej wskazówką, niż warunkiem obligatoryjnym. Przyda się w szczególności osobom, które w swoim biurze mają zamiar przyjmować klientów, ponieważ takie umieszczenie biurka pozwoli im na swobodne obserwowanie wejścia.

Wygodny fotel to podstawa!

  Przechodząc do jego wyboru, należy zastanowić się jaką ilość czasu będziesz w nim spędzać.

   Jeśli będzie to jedynie kilkanaście godzin w miesiącu, możesz zaszaleć z designerskimi propozycjami, jednak praca przy biurku w wymiarze etatowym zdecydowanie determinuje wybór krzesła pod kątem jego wygody i ergonomii.

  W takim wypadku postaw na fotel lub krzesło, które ma odpowiednią wysokość i będzie wygodne nawet po długich godzinach pracy biurowej.

Dodatkowe elementy biura ... Tak czy nie?

    Często pojawia się wątpliwość, czy biuro powinno być utrzymane w surowym klimacie, czy raczej powinno nawiązywać do stylu panującego w całym domu.

    Niestety, nie ma uniwersalnej, dobrej odpowiedzi na to pytanie.

    Najważniejsze jest, aby osoba pracująca w danym miejscu czuła się dobrze.

    W pomieszczeniu lub wydzielonej strefie powinny panować ład i organizacja – należy wystrzegać się rozpraszających i zbędnych elementów.

    Jednak tak jak w życiu, warto zachować odpowiedni balans.

    Dlatego ustawienie tablicy inspiracji, ramek z prywatnymi zdjęciami lub roślin wprowadzi element spersonalizowania, który wpłynie na odczucie swobody podczas pracy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *